Grupa III na wyjeździe resocjalizacyjnym.

Dodano w: Aktualności
Tags:

Mieliśmy zaszczyt zawitać na Festiwalu Naukowym w TechoparkuPomerani Szczecin. Dzień pełen niespodzianek.

Rozpoczęliśmy od warsztatów z „Dźwięku” – W trakcie warsztatów nasi wychowankowie odkrywali,  co możewydawaćdźwięki, jak możemyopisać dźwięk i od czego on zależy. Panowie poznali sekret, w jaki sposóbdźwiękisię rozchodzą, od czego zależy rozchodzenie się dźwięku w ośrodku oraz dlaczego my je słyszymy. W trakcie zajęć budowaliśmy własne instrumenty muzyczne.

Kolejne warsztaty z „Głośnika” – Podczas wspólnej pracy w grupach stworzyliśmy głośnik,wykorzystująccewkę i magnesy oraz inne elementy łatwo dostępne.

Następne warsztaty z „Ciśnienia” – W trakcie warsztatów panowie przeprowadzili serię doświadczeń związanych z ciśnieniem wywieranym przez powietrze (gaz). Zapoznali się również z podstawowymi prawami opisującymi zachowanie gazów oraz ciał w obecnościprzepływającego powietrza. Nasi wychowankowie przekonali się, jak silne możebyć powietrze oraz jak nieintuicyjne zjawiska możepowodować.

I ostatnie warsztaty- „Chemiczne światła drogowe”.  Podczas warsztatów poznaliśmy chemiczne „sygnalizatory” , czyli wskaźniki chemiczne, którewskazują, czy dana substancja ma odczyn kwasowy czy zasadowy. Sprawdziliśmy również czy substancje z naszego otoczenia mogą pełnić rolę wskaźnikówkwasowości.

Oczywiście po warsztatach musieliśmy się troszeczkę odprężyć i skorzystaliśmy z zajęć koordynacji ruchowej które również przypadły panom do gustu. Wspaniały dzień.

Dziękujemy za wszystko!!!

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options