Jest Bosco!!!

Dodano w: Aktualności
Tags:

„Szatan boi się ludzi radosnych” – te słowa ks. Bosko stały się hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Księdza Bosko. W naszym kalendarzu Święto to odgrywa ważną rolę, jest to nie tylko okazja do celebracji, ale także moment, by okazać wdzięczność.

24 stycznia rozpoczęliśmy od modlitwy, po porannych zajęciach udaliśmy się do sali multimedialnej. Pani Wiola wraz ze swoją klasą przygotowała krótki apel wspominający Przyjaciela Młodzieży- ks. Bosko. Z niecierpliwością czekaliśmy na rozwiązanie konkursu plastycznego, zwycięzcą został Bartek Ch. z grupy III. Następnie głos zabrał Ksiądz Dyrektor, który przybliżył nam działania Salezjanów i sylwetkę ich założyciela.

Po części oficjalnej przeszliśmy do zabawy, och działo się, działo!!! Pani Magda wraz z Panem Kamilem poprowadzili Konkurs Karaoke w rytmach disco polo. Do występu zgłosiło się wielu ochotników. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Po naradach jednogłośnie zdecydowano, że miejsce pierwsze należy się Hubertowi z gr. V , a specjalne wyróżnienie trafiło do Sebastiana z gr. VII. Natomiast w kategorii zespołowej zostały przydzielone 3 nagrody :pierwsze miejsce zajęła grupa VI, drugie grupa II, a trzecie grupa III. Nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora, było o co walczyć min. smartwatch, obiad w Tajskiej Restauracji, czy też wyjazd dwudniowy. Wiele emocji dostarczyły nam tańce wykonane poprzez poszczególne klasy. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Pani Pedagog Eli, która poprowadziła zajęcia Zumby. Oj Kobieta ma Power! 🙂 Tańce , hulanki, swawole tak wyglądał nasz dzień! Na koniec nawet Ksiądz Dyrektor wykonał utwór, a wszyscy zgromadzeni wtórowali.

Chłopcy udowodnili , że mają dystans do siebie, że potrafią się bawić oraz , że ” każdy śpiewać może” 🙂

Następnie odbyła się Msza Święta celebrowana przez Księdza Dyrektora, po której wszyscy udaliśmy się na obiad i leguminę.

Ach co to był za dzień! Jeszcze wieczorem było słychać śmiech, gwar oraz słowa znanych piosenek disco polo.

M. Huk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options