„Młodzi spragnieni miłości”

Dodano w: Aktualności
Tags:

W ostatni weekend lutego 2019r. z inicjatywy Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie ks. Macieja Sarbinowskiego SDBi naszego dyrektora Artura Dylewskiego SDB, zgodnie z zaleceniem ks. bp Edwarda Dajczakaodbyło się spotkanie formacyjne dla młodzieży. Spotkanie to obejmowała naszych wychowanków, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentów; chrztu, pierwszej komunii świętej, pokuty i bierzmowania. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Spragniony miłości”.

Plan spotkania obejmował liczne zagadnienia, która przeżywa młody człowiek przygotowujący się do przyjęcia w/w sakramentów. Odbyły się 4 konferencje, praca w grupach,spotkania ze współbraćmi, które pomagały odkrywać zarówno piękno prawdziwej miłości jak i jej „podróbki”, którymi współczesny świat próbuje zwodzić dorastających ludzi. Był czas na zajęcia sportowe m.in.: zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, łuków klasycznych, piłka halowa i siatkowa. W sobotę zamiast kolacji było ognisko i pieczenie kiełbasek.W centrum spotkania była Msza Święta i modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem. Nasi wychowankowie mieli okazję spotkać jednego z raperów pana Piotra Kowalczyka TAU, który ubogaciłnas swoim życiowym świadectwem.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania oraz przeprowadzenia spotkania. Naszym wychowawcom panom; Maciejowi Koprynie i Bartoszowi Witkowskiemu. W sposób szczególny pragnę podziękować ks. Maciejowi Sarbinowskiemu SDB i młodym współbraciom salezjanom z seminarium, którzy swoim zaangażowaniem i świadectwem życia ukazują piękno powołania salezjańskiego. Naszym wychowankom za zaangażowanie i wsłuchiwanie się w głoszonych konferencjach i czynny udział w podejmowanych różnych akcjach liturgicznych. Jarosław SDB.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options