Obchody Dnia Niepodległości

Dodano w: Aktualności
Tags:

W piątek, 9 listopada,  mieliśmy przywilej włączenia się we wspólne powiatowe świętowanie 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gospodarzem i Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie, a uroczystość rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez Biskupa E. Dajczaka. Następnie zgromadzeni na mszy po jej odprawieniu przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie oczekiwali na nich przedstawiciele innych szkół miejskich, takich jak uczniowie SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego, przedstawiciele naszej placówki oraz mieszkańcy miasta. Po krótkim przypomnieniu wydarzeń historycznych, które doprowadziły do odzyskania niepodległości, sformowano pochód, który przemaszerował pod Pomnik Poległym i Pomordowanym Żołnierzom, Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu. Pod Pomnikiem cały zgromadzony tłum odśpiewał uroczyście hymn polski, odczytano również apel pamięci i podziękowania dla mężów stanu, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uroczystość pod Pomnikiem zakończyło wypuszczenie w niebo 1500 balonów w kolorach białym i czerownym. Kolejnym punktem programu było przejście do budynków ZSR, gdzie mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z p. Z. Czajkowskim, który opowiadał o historii Świdwina i prezentował stare zdjęcia naszego miasta i regionu. Chwilę po godz. 11 przeszliśmy do sali gimnastycznej gdzie podziwialiśmy Poloneza w wykonaniu 100 par uczniów oraz nauczycieli ZSR CKP. Wspólne świętowanie zakończyło się poczęstunkiem – gorącą grochówką, herbatą i ciastem. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspólnie ze społecznością naszego miasta powiatowego uczcić tę wspaniałą rocznicę. Dziękujemy Dyrekcji ZSR CKP w Świdwinie za zaproszenie.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options